• Pozdrowienia z Wrocławia - 4tż i przyjaciele

     • W dniach 28 i 29 września 2023 r. uczniowie klasy 4tż wraz z kilkoma koleżankami z klas 5T(P) i 5Ż(P) pod opieką wychowawcy P. Anny Wróbel oraz P. Marioli Rakowskiej udali się na wycieczkę do Wrocławia w ramach rządowego przedsięwzięcia pod nazwą „Poznaj Polskę”.

      Wycieczka rozpoczęła się zwiedzaniem Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Następnie w celu poznania zespołu historycznego centrum miasta uczestnicy udali się na spacer z przewodnikiem po Ostrowie Tumskim i Starym Mieście, gdzie zobaczyli okazały Ratusz, charakterystyczne kamieniczki zwane Jasiem i Małgosią połączone barokową bramą prowadzącą do monumentalnego Kościoła św. Elżbiety, Plac Solny oraz Kamienicę Pod Złotym Słońcem. Po zakończonym zwiedzaniu grupa udała się na zasłużoną obiadokolację, a po niej na nocleg do hostelu. W drugim dniu wycieczki uczniowie odwiedzili Wrocławskie Zoo, a następnie udali się na teren znajdującej się po drugiej stronie ulicy Hali Stulecia, gdzie po obejrzeniu i wysłuchaniu pokazu fontanny multimedialnej przeszli na wystawę multimedialną ukazującą historię i teraźniejszość tego obiektu. Ostatnim punktem programu była wizyta w Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis” będącym nowoczesnym centrum wiedzy o wodzie zlokalizowanym w zabytkowym, XIX-wiecznym neogotyckim podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4600 m².

     • Uczymy się...

     • 14 września do Instytutu Kulinarnego TransGourmet w Warszawie zjechali uczniowie szkół gastronomicznych z Tychów, Bydgoszczy i Ełku, którzy zajęli miejsca 1-3 w  drugiej Bitwie na Drobiowe Smaki. Nasza szkolna drużyna: Julia Gilner (5żP) i Natalia Kostka (4tż) wygrała zawody ogólnopolskie i dzięki temu mogła się uczyć od najlepszych w centrum kulinarnym. Pod okiem szefów kuchni uczniowie przygotowywali potrawy i doskonalili swoje umiejętności zawodowe. Zobaczcie krótką fotorelację z tej kreatywnej lekcji.