• Konkurs wiedzy o prawie pracy, bhp i działalności Państwowej Inspekcji Pracy oraz zagadnieniach dotyczących historii udziału Polskich Sił Zbrojnych w walce z Niemcami hitlerowskimi w latach 1940-1945

     • 26.03.2024 r. w Muzeum Śląskim w Katowicach odbył się „Konkurs wiedzy o prawie pracy, bhp i działalności Państwowej Inspekcji Pracy oraz zagadnieniach dotyczących historii udziału Polskich Sił Zbrojnych w walce z Niemcami hitlerowskimi w latach 1940-1945”.

      Do udziału w konkursie zaproszeni zostali uczniowie szkół ponadpodstawowych z terenu województwa śląskiego. Coroczne wydarzenie ma na celu popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy przydatnej przy rozpoczynaniu aktywności zawodowej i wchodzeniu na rynek pracy w połączeniu z upamiętnianiem najważniejszych wydarzeń z historii Polski.

      Naszą szkołę reprezentowała Urszula Karaś, której gratulujemy udziału w finale i życzymy sukcesów w kolejnym roku szkolnym.

     • 2 Szkolny Turniej Rummikub rozstrzygnięty!

     • 25 marca odbył się finał szkolnego turnieju gry w Rummikub.  Rywalizowało w nim 5 dziewczyn, które wygrały swoje grupy eliminacyjne.

      Po 3 zaciętych meczach tytuł "Mistrza Rummikub w Zespole Szkół nr 7 roku 2024" otrzymała Amelia Słanek. Gratulacje!

      W turnieju, który trwał w bibliotece od 18 marca wystartowało 18 odważnych zawodników, gotowych na emocjonujące wyzwanie z liczbami, kolorami i strategicznym myśleniem.

      Wszystkim im dziękujemy za wspólną zabawę. 

     • Regionalny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Zawodowej „Rok przed dyplomem”

     • 22 marca w naszej szkole odbył się etap regionalny Ogólnopolskiej Olimpiady Zawodowej „Rok przed dyplomem”.

      Do udziału w olimpiadzie zgłosiło akces 59 szkół technicznych zlokalizowanych w 43 miejscowościach położonych na terenie 10 województw. 

      Nasza szkoła, jako organizator etapu regionalnego, gościła finalistów etapu szkolnego z województw: podkarpackiego, śląskiego i wielkopolskiego. Reprezentanci 12 kwalifikacji pisali 40 minutowy test ze swojego zawodu.

      Naszą szkołe reprezentowały 3 uczennice w zawodzie technik hotelarstwa oraz 3 uczennice kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych. 

      Laureci etapów regionalnych wezmą udział w finale, który będzie przeprowadzony 23 kwietnia 2024 r. w siedzibie Politechniki Lubelskiej. Trzymamy kciuki za nasze przedstawicielki a także za pozostałych uczestników.

     • Spotkaniu edukacyjne dla młodzieży szkół ponadpodstawowych na temat działania samorządu terytorialnego "JAK DZIAŁA MIASTO?" 

     • 19 marca 2024 r. przedstawicielki samorządu uczniowskiego Inka Plewa i Kamila Trojaczek reprezentowały naszą szkołę w spotkaniu edukacyjnym dla młodzieży szkół ponadpodstawowych na temat działania samorządu terytorialnego "JAK DZIAŁA MIASTO?" Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 i miało na celu rozwijanie świadomości społecznej i edukację obywatelską wśród młodzieży

       

      Inka i Kamila  aktywnie działają w samorządzie uczniowskim, w tym roku szkolnym wzięły udział w Olimpiadzie Wiedzy o Prawach Ucznia i zakwalifikowały się do etapu regionalnego. Biorą udział w szkoleniach, koordynują różne szkolne wydarzenia i akcje charytatywne

      Zawsze godnie nas reprezentują. Dziękujemy😊

       

     • Dzień mózgu

     • 18 marca obchodzimy Europejski Dzień Mózgu. Z tej okazji rozpoczeliśmy w bibliotece II szkolny turniej gry w Rummikub.

      Jako miks strategii i szczęścia, gra ta wymaga sprawności umysłowej i umiejętności planowania stymulując płat czołowy. Regularna gra rozwija także zdolność zapamiętywania faktów. 

      Najważniejsza jest jednak dobra zabawa i drugi człowiek. Rummikub zgodnie z hasłem gry Brings people together - zbliża, łączy czy jednoczy ludzi.

     • Wycieczka do Wiednia

     • W świecie, który stoi dla nas otworem zdobyliśmy Wiedeń:) Byliśmy w wielu pięknych i fantastycznych miejscach, zrealizowaliśmy ciekawy program naszej wycieczki. Wszystko to w świetnej atmosferze w dobrych humorach i cudownej aurze. 

     • Słodki Dzień Kobiet

     •  

      8 marca samorząd uczniowski zaprosił wszystkie Kobiety w naszej szkole do udziału w zabawie. Płeć piękna brała udział w losowaniu słodkich upominków i i nagród niespodzianek, które trafią do wybranych Pań.

      Dziękujemy za wspólną zabawę😊

     • Digital Wellbeing – jak znaleźć równowagę między online a offline?

     • 7 marca klasa 2h uczestniczyła w zajęciach online na temat dobrostanu cyfrowego, zorganizowanej w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2024

       

      Celem zajęć było przybliżenie uczniom tematu cyfrowego dobrostanu oraz przedstawienie strategii umożliwiających utrzymanie zdrowej równowagi pomiędzy korzystaniem z urządzeń ekranowych a realnym życiem. Podczas rozmowy prowadzący skupili się na zjawisku uzależnienia od urządzeń ekranowych, a także omówili jak już teraz można dostosować ustawienia swojego smartfona, aby prowadzić bardziej zdrowy tryb życia.

     • Staż w Puro Hotel Kraków

     • Z radością informujemy, że Inka Plewa, uczennica  klasy 4tż, już wkrótce rozpoczynie realizację mikro-stażu z PURO Hotels w Krakowie. Jest to nagroda wywalczona przez Inkę w konkursie "Story Challenge" organizowanym przez Stowarzyszenie Hotelmania. 

       

      Puro Hotel Kraków Stare Miasto to nowoczesny obiekt, położony w samym sercu historycznego Krakowa. Znany jest z unikalnego designu, który łączy współczesność z lokalną kulturą. Jesteśmy pewni, że staż w tym hotelu będzie nie tylko edukacyjny, ale również inspirujący i pełen ciekawych doświadczeń.

     • Nasza Szkoła otrzyma dotację w ramach NPRCz na 2024 r.

     • Miło nam poinformować, że nasza szkoła w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa otrzyma 15 tys. złotych na zakup książek  i wyposażenia do biblioteki szkolnej.

       

      Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025 jest kolejną edycją wieloletniego programu, nakierowanego na wzmocnienie czytelnictwa w Polsce oraz modernizację bibliotek. Główny cel programu – rozwój czytelnictwa w Polsce oraz wzmocnienie roli bibliotek – współtworzą cztery cele szczegółowe, z których każdy posiada odrębny priorytet.

     • Lekcja na temat Cyberbezpieczeństwa w ramach Programu BAKCYL

     • 1 marca klasa 3ż uczestniczyła w lekcji online na temat Cyberbezpieczeństwa, zorganizowanej przez Warszawski Instytut Bankowości.

      Podczas zajęć omówiono zagadnienia: 

      1. Bezpieczny sposób korzystania z internetu i portali społecznościowych
      2. Co cyberprzestępca może zrobić z danymi osobowymi?
      3. Procedura zastrzegania dokumentów w przypadku ich zgubienia
      4. Jak budować i zarządzać hasłami?
      5. Bezpieczne korzystanie z urządzeń mobilnych i bankowości elektronicznej
      6. Jak rozróżnić mylące rozszerzenia plików?
      7. Jak zachować się w sytuacji, gdy padniemy ofiarą cyberprzestępcy?